Każda osoba pragnie godnie pożegnać drugiego człowieka. Wiele rodzin chce spersonalizować jak najbardziej pogrzeb, aby pokazać osobisty charakter i podkreślić wyjątkowość zmarłego. Jednym z takich sposobów jest biały karawan, na który najczęściej decydują się rodzice dzieci lub młodych osób.

Biały karawan

Zakład Pogrzebowy Cerber szczególną troską otacza rodziców. Oferuje kompleksową pomoc w organizacji pochówku. Jako jedyna w Polsce firma posiada biały karawan marki Jaguar. Decydują się na niego najczęściej rodzice młodych osób.

Biały karawan – symbol bieli

Biały to kolor symbolizujący niewinność i czystość. W Piśmie Świętym biel odzwierciedla światło, radość, chwałę, zwycięstwo, majestat oraz nowe życie. W Biblii kolor biały pojawia się 57 razy. Biel jest uosobieniem moralnej czystości. Księża ubierają białe szaty w okresie Bożego Narodzenia, Wielkanocnym, w uroczystości poświęcone Jezusowi Chrystusowi i Najświętszej Maryi Pannie, święta i wspomnienia archaniołów i aniołów oraz świętych, którzy nie byli męczennikami. Biel kojarzona jest również z sakramentami: chrztem, kapłaństwem, namaszczeniem chorych, komunią świętą i ślubem. To także symbol nowego początku. Kapłan zakłada biały ornat podczas pogrzebu dziecka, a także osoby dorosłej, jeśli taka była ostatnia wola zmarłego. Dla chrześcijan biel jest barwą Boga Ojca i księży, jako jego przedstawicieli. W kulturze wschodniej, w krajach słowiańskich i na królewskim dworze francuskim, kolor biały symbolizował śmierć i żałobę. W Japonii po śmierci ozdabia się cały dom białymi kwiatami i tkaninami.

biały karawan jaguar

Biały karawan Jaguar

Biały karawan marki Jaguar to nowość na polskim rynku. Włoska firma PILATO to znany na całym świecie producent luksusowych samochodów specjalnych. Fabrycznie nowy Jaguar GRAND AURORA XF wyróżnia się na warszawskich ulicach. Oświetlona i przeszklona część tylna pozwala na doskonałą prezentację urny lub trumny. Karawan spełnia wszystkie wymagane normy sanitarne i prawne, a kierowcy posiadają niezbędne doświadczenie. Dzięki śnieżnobiałemu kolorowi karawan nabiera duchowego wymiaru. Symbolizuje zmartwychwstanie i życie wieczne. Świadczenie usług białym karawanem to świadomy zabieg, u którego podstaw leży przekonanie, że dobro, prawda i życie wieczne zwycięża. Oprócz karawanów marki Jaguar, firma dysponuje karawanami marki Mercedes. Wszystkie auta są zadbane i zabezpieczone przez doświadczonych fachowców. Karawany są wizytówką Zakładu Pogrzebowego Cerber. Przyciągają uwagę i budzą zainteresowanie. Biały karawan to niecodzienny widok na polskich ulicach.

Przeczytaj również: Nowe karawany zakładu pogrzebowego Cerber

Zakład pogrzebowy Cerber – jedyna firma z białym karawanem Jaguar

Zakład Pogrzebowy Cerber posiada dwa biura w Warszawie. Świadczy usługi we wszystkich dzielnicach stolicy. Pracownicy niosą pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna. Organizują pogrzeby wyznaniowe i świeckie. Ceremonie przygotowywane są w oparciu o najlepsze zaplecze sprzętowe i wieloletnie doświadczenie. Zakład Pogrzebowy Cerber posiada własne pomieszczenie chłodnicze, kaplicę pożegnalną, namioty, katafalki i wszystko, co jest potrzebne do organizacji pięknej uroczystości. Wykonuje również wieńce i wiązanki ze świeżych kwiatów. W zakres usług wchodzi oprawa muzyczna, informacja o pogrzebie, usługi ekshumacyjne i inne.

biały karawan cerber