Symbolika również w branży usług pogrzebowych odgrywa olbrzymią rolę. W branży funeralnej kojarzymy ją jednak zwykle z kolorem kwiatów, z których powstają wieńce i wiązanki pogrzebowe.

Biały to kolor, który symbolizuje głęboką duchowość, życie wieczne (rozumiane jako zwycięstwo życia nad śmiercią), ponadczasowość, uczciwość, zbawienie, przyjaźń, szacunek, współczucie i czystość.

Na dalekim wschodzie, w krajach słowiańskich i na królewskim dworze francuskim, kolor biały symbolizował z kolei żałobę i śmierć.

Symbolika ta wiąże się z wyjątkowym białym karawanem, którego używa do wykonania ostatniej posługi – Zakład Pogrzebowy Cerber z Warszawy. Właścicielom zależy, aby usługi pogrzebowe wykonywane w Warszawie i okolicach były kojarzone z nowoczesnością, ale i z wyjątkową dbałością o poszanowanie uczuć rodzin. Fabrycznie nowy Mercedes w kolorze pięknej perłowej bieli to karawan pogrzebowy, który wyróżnia się nie tylko na Warszawskich drogach, ale i cmentarzach.

Świadczenie usług w Warszawie białym karawanem jest umotywowane religijnie i związane z religią chrześcijańską. Wysoka jakość świadczonych usług połączona dbałością o najdrobniejsze detale włącznie z symboliką to cechy gwarantujące godny pogrzeb w Warszawie. Zapraszamy do przeczytania większej ilości informacji na temat tego wyjątkowego samochodu pogrzebowego oraz do zapoznania się z całą ofertą Warszawskiego zakładu pogrzebowego Cerber pod adresem https://warszawa.pogrzeby-cerber.pl.