Wiele z warszawskich rodzin, poszukując pomocy po śmierci zmarłej osoby, rozpoczyna swoje poszukiwania od wyboru zakładu pogrzebowego z cennikiem. Jest to zrozumiałe, ponieważ zasiłek pogrzebowy wynoszący zaledwie 4 000 zł nie pokrywa całości wydatków które są związane z pogrzebem.

Zakład pogrzebowy Warszawa cennik

Olbrzymie koszty pochłonie opłacenie miejsca na cmentarzu, usługi kamieniarskie, zakup nagrobka bądź samej tablicy czy wykup miejsca w kolumbarium. Przy tych wydatkach sama faktura z warszawskiego zakładu pogrzebowego to tylko preludium. Wpisując hasła związane z ceną i cennikiem często nie otrzymują Państwo zbyt wielu konkretnych informacji. Zdarzają się jednak strony, które promują swoje usługi pogrzebowe w następujący sposób: koszt pogrzebu w Warszawie od 1400. Poniżej wyjaśnimy, dlaczego nie należy takich ogłoszeń traktować poważnie i skąd się bierze cena ceremonii pogrzebowej w Warszawie, inaczej mówiąc – co na nią wpływa.

Strona zakładu Cerber publikuje tą informacje, aby wszystkie rodziny pogrążone w żałobie wiedziały w jaki sposób wybrać firmę pogrzebową. Nie musi to być nasz zakład pogrzebowy, ważne żeby wiedza o cenie i o tym od czego ona zależy dotarła do osób które potrzebują pomocy i uchroniła je przed popełnieniem błędu, który może skutkować zniszczeniem chwili ostatniego pożegnania Państwa bliskich i związanych z tym konsekwencjami.

Może to Państwa zdziwi, ale cena podstawowych usług pogrzebowych – takich, jak transport osoby zmarłej płatny od km, dzień przebywania ciała w chłodni, ubranie, mycie i kosmetyka pośmiertna (o ile firma ma ją w ogóle w ofercie), karawan, wieńce i wiązanki czy żałobnicy to są koszty porównywalne i zbliżone we wszystkich zakładach pogrzebowych w Warszawie. Determinuje je wysokość zasiłku pogrzebowego i bardzo duża konkurencja.

Usługi pogrzebowe Warszawa Cennik

Można zatem zapytać: co wpływa na koszt ceremonii? Odpowiedź jest oczywista: to, w jaki sposób ma się ona odbyć i jakie akcesoria zostaną wybrane. Można kupić tańszą trumnę bukową, olchową, topolową, nieco droższą sosnową lub elegancką i solidną trumnę dębową (od kilkuset złotych do kilku tysięcy). Tak samo duża rozbieżność jest w przypadku urn. Najtańszymi urnami są te blaszane, potem drewniane, ceramiczne i kamienne (od kilkuset do 2 tysięcy zł ). Zdarzają się zarówno trumny jak i urny wykonane artystycznie czy na zlecenie, co będzie już górną półką wśród akcesoriów funeralnych.

Dodatkowo część firm wykorzystuje podczas pogrzebu eleganckie karawany – limuzyny, windy pogrzebowe, namiot lub nawet kilka. Można więc zorganizować ceremonię pogrzebową tanio i godnie, ale bez akcesoriów i sprzętów z górnej półki. Zapewniamy jednak, że nigdy nie będzie to 1500 zł netto. Z pewnością dowiedzą się Państwo na drugi dzień lub – o zgrozo – w dniu pogrzebu, że 1500 zł to tylko koszt tzw. obsługi.

Jakie jest więc najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji? Proszę wybrać najpierw firmę oceniając jej doświadczenie i zaplecze techniczne oraz możliwości, a następnie udać się na rozmowę, na której zostanie Państwu przedstawiony uczciwie cennik. Wybrać odpowiednią opcję i w razie możliwości poprosić o rabat lub zaokrąglenie kwoty w dół do kwoty zasiłku. Pozwoli to Państwu zaoszczędzić sobie wielu nieprzyjemnych sytuacji. 

Jeśli chodzi o rynek usług pogrzebowych w Warszawie, nie ma czegoś takiego jak promocje i rabaty: tu cena nie czyni „żadnych cudów” i trzeba wybierać rozsądnie w oparciu o rozmowę z profesjonalistami w biurze. Zapraszamy do naszego biura, którego adresy odnajdziecie Państwo na Cerber – Zakład pogrzebowy cena.